Рус Бел En
Галоўная / Дзейнасць / Міжнародная дзейнасць / Пастаянна дзеючыя дэлегацыі ў міжпарламенцкіх арганізацыях

Пастаянна дзеючыя дэлегацыі ў міжпарламенцкіх арганізацыях

Дэпутацыя Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь у Парламенцкім Сходзе Саюза Беларусі і РасііДэпутацыя Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь у Парламенцкім Сходзе Саюза Беларусі і Расіі

Савет Парламенцкага Сходу
Андрэйчанка Уладзімір Паўлавіч - Старшыня Палаты прадстаўнікоў (Першы намеснік Старшыні Парламентскага Сходу Саюза Беларусі і Расіі)
Русы Міхаіл Іванавіч - старшыня Пастаяннай камісіі Савета Рэспублікі Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь па рэгіянальнай палітыцы і мясцовым самакіраванні (Намеснік Старшыні Парламентскага Сходу Саюза Беларусі і Расіі)
Савіных Андрэй Уладзіміравіч - старшыня Пастаяннай камісіі па міжнародных справах (Намеснік Старшыні Парламентскага Сходу Саюза Беларусі і Расіі)
Белаконеў Алег Аляксеевіч - старшыня Пастаяннай камісіі па нацыянальнай бяспецы
Васількоў Мікалай Андрэевіч - старшыня Пастаяннай камісіі па пытаннях экалогіі, прыродакарыстання і чарнобыльскай катастрофы
Давыдзька Генадзь Браніслававіч - старшыня Пастаяннай камісіі па правах чалавека, нацыянальных адносінах і сродках масавай інфармацыі
Кушнарэнка Аляксей Іванавіч - член Пастаяннай камісіі Савета Рэспублікі Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь па міжнародных справах і нацыянальнай бяспекі
Рачкоў Сяргей Анатольевіч - старшыня Пастаяннай камісіі Савета Рэспублікі Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь па міжнародных справах і нацыянальнай бяспекі
Шаўчук Мікалай Мікалаевіч - старшыня Пастаяннай камісіі па аграрнай палітыцы
Камісія па працы, сацыяльнай палітыцы і ахове здароўя
Макарына-Кібак Людміла Эдуардаўна - старшыня Пастаяннай камісіі па ахове здароўя, фізічнай культуры, сямейнай і маладзёжнай палітыцы (Намеснік старшыні камісіі)
Канановіч Людміла Мікалаеўна - старшыня Пастаяннай камісіі па працы і сацыяльных пытаннях
Лісковіч Віктар Андрэевіч - старшыня Пастаяннай камісіі Савета Рэспублікі Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь па адукацыі, навуцы, культуры і сацыяльным развіцці
Камісія па культуры, навуцы і адукацыі
Шчастны Анатоль Тадэвушавіч - член Пастаяннай камісіі Савета Рэспублікі Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь па заканадаўстве і дзяржаўным будаўніцтве (Намеснік старшыні камісіі)
Старавойтава Ганна Валянцінаўна - член Пастаяннай камісіі па міжнародных справах
Камісія па маладзёжнай палітыцы, спорце і турызме
Клішэвіч Сяргей Міхайлавіч - член Пастаяннай камісіі па адукацыі, культуры і навуцы (Намеснік старшыні камісіі)
Баскаў Дзмітрый Юр’евіч - член Пастаяннай камісіі Савета Рэспублікі Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь па адукацыі, навуцы, культуры і сацыяльным развіцці
Міцкевіч Валерый Вацлававіч - намеснік Старшыні Палаты прадстаўнікоў
Петрашова Вольга Уладзіміраўна - намеснік старшыні Пастаяннай камісіі па міжнародных справах
Камісія па эканамічнай палітыцы, прамысловасці і гандлю
Брыч Леанід Рыгоравіч - старшыня Пастаяннай камісіі па эканамічнай палітыцы (Намеснік старшыні камісіі)
Ляўковіч Ірына Пятроўна - намеснік старшыні Пастаяннай камісіі Савета Рэспублікі Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь па эканоміцы, бюджэце і фінансах
Камісія па аграрных пытаннях
Шаўчук Мікалай Мікалаевіч - старшыня Пастаяннай камісіі па аграрнай палітыцы (Намеснік старшыні камісіі)
Адаменка Яўгеній Буніслававіч - член Пастаяннай камісіі па жыллёвай палітыцы і будаўніцтве
Русы Міхаіл Іванавіч - старшыня Пастаяннай камісіі Савета Рэспублікі Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь па рэгіянальнай палітыцы і мясцовым самакіраванні
Камісія па энергетыцы і транспарце
Кушнарэнка Аляксей Іванавіч - член Пастаяннай камісіі Савета Рэспублікі Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь па міжнародных справах і нацыянальнай бяспекі (Старшыня камісіі)
Камароўскі Ігар Сяргеевіч - старшыня Пастаяннай камісіі па прамысловасці, паліўна-энергетычным комплексе, транспарце і сувязі
Камісія па бюджэце, падатках і фінансавым рынку
Ніжэвіч Людміла Іванаўна - старшыня Пастаяннай камісіі па бюджэце і фінансах (Намеснік старшыні камісіі)
Гайдук Аксана Вячаславаўна - намеснік старшыні Пастаяннай камісіі па жыллёвай палітыцы і будаўніцтве
Рунец Таццяна Аркадзьеўна - старшыня Пастаяннай камісіі Савета Рэспублікі Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь па эканоміцы, бюджэце і фінансах
Камісія па інфармацыйнай палітыцы, інфармацыйных тэхналогіях і сувязях
Давыдзька Генадзь Браніслававіч - старшыня Пастаяннай камісіі па правах чалавека, нацыянальных адносінах і сродках масавай інфармацыі (Старшыня камісіі)
Шышкін Андрэй Генадзьевіч - член Пастаяннай камісіі Савета Рэспублікі Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь па эканоміцы, бюджэце і фінансах
Камісія па прыродных рэсурсах, экалогіі і ахове навакольнага асяроддзя
Васількоў Мікалай Андрэевіч - старшыня Пастаяннай камісіі па пытаннях экалогіі, прыродакарыстання і чарнобыльскай катастрофы (Старшыня камісіі)
Курсевіч Валянціна Вацлаваўна - член Пастаяннай камісіі па ахове здароўя, фізічнай культуры, сямейнай і маладзёжнай палітыцы
Портнік Алег Пятровіч - намеснік старшыні Пастаяннай камісіі Савета Рэспублікі Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь па рэгіянальнай палітыцы і мясцовым самакіраванні
Камісія па бяспецы і абароне
Белаконеў Алег Аляксеевіч - старшыня Пастаяннай камісіі па нацыянальнай бяспецы (Старшыня камісіі)
Гайдукевіч Валерый Уладзіміравіч - намеснік старшыні Пастаяннай камісіі Савета Рэспублікі Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь па міжнародных справах і нацыянальнай бяспекі
Маркевіч Аляксандр Іванавіч - намеснік старшыні Пастаяннай камісіі па нацыянальнай бяспецы
Камісія па міжнародных справах, міграцыйнай палітыцы і сувязях з суайчыннікамі
Рачкоў Сяргей Анатольевіч - старшыня Пастаяннай камісіі Савета Рэспублікі Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь па міжнародных справах і нацыянальнай бяспекі (Старшыня камісіі)
Амельянюк Аляксандр Паўлавіч - намеснік старшыні Пастаяннай камісіі па заканадаўстве
Гайдукевіч Алег Сяргеевіч - намеснік старшыні Пастаяннай камісіі па міжнародных справах
Камісія па заканадаўстве і Рэгламенту
Сівец Сяргей Міхайлавіч - старшыня Пастаяннай камісіі Савета Рэспублікі Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь па заканадаўстве і дзяржаўным будаўніцтве (Намеснік старшыні камісіі)
Любецкая Святлана Анатольеўна - старшыня Пастаяннай камісіі па заканадаўстве
Свіла Віктар Збігневіч - намеснік старшыні Пастаяннай камісіі па дзяржаўным будаўніцтве, мясцовым самакіраванні і рэгламенце
Назад да спіса
Навіны па тэме