The site is in test mode
Top news
Actual
Members
By constituency
In alphabetical order
By commission
Select a region
Gomel region
Gomelsky-Yubileiny № 31 - Korzh Ivan
Gomelsky-Selmashevsky № 32 - Shilov Vitaly
Gomelsky-Centralny № 33 - Levshunov Oleg
Gomelsky-Sovetsky № 34 - Zhdanovich Pavel
Gomelsky-Promishlenny № 35 - Gursky Dmitry
Gomelsky-Novobelitsky № 36 - Ostapyuk Elena
Gomelsky rural № 37 - Naumchik Alla
Buda-Koshelevsky № 38 - Vasilkov Nikolai
Zhitkovichsky № 39 - Kralevich Irina
Zhlobinsky № 40 - Dyachenko Vyacheslav
Kalinkovichsky № 41 - Adamenko Evgeny
Mozyrsky № 42 - Rassokha Nikolai
Polessky № 43 - Pisanik Leonid
Rechitsky № 44 - Pirshtuk Boleslav
Rogachovsky № 45 - Shchepov Vladislav
Svetlogorsky № 46 - Filippovich Galina
Khoiniksky № 47 - Chekan Svetlana
Vitebsk region
Vitebsky-Gorkovsky № 17 - Starinskaya Tatiana
Vitebsky-Chkalovsky № 18 - Zanko Sergei
Vitebsky-Zheleznodorozhny № 19 - Chekan Vasily
Vitebsky-Octyabrsky № 20 - Tsetsokho Aleksandr
Gorodoksky № 21 - Mirosh Viktor
Dokshytsky № 22 - Andreichenko Vladimir
Lepelsky № 23 - Martynov Igor
Novopolotsky № 24 - Devyatovsky Vadim
Orshansky city № 25 - Dobrynina Lyudmila
Orshansky-Dneprovsky № 26 - Chudovich Vitaly
Polotsky city № 27 - Guyvik Natalia
Polotsky rural № 28 - Yunitsin Andrei
Postavsky № 29 - Zemchonok Sergei
Sennensky № 30 - Lukashov Anatoly
Minsk region
Berezinsky № 61 - Atroshchenko Petr
Borisovsky city № 62 - Barannik Vasily
Borisovsky rural № 63 - Krasovskaya Tamara
Zhodinsky № 64 - Zablotsky Dmitry
Pukhovichsky № 65 - Gaidukevich Valery
Kopylsky № 66 - Nizhevich Lyudmila
Slutsky № 67 - Razhanets Valentina
Soligorsky city № 68 - Rybak Andrei
Soligorsky rural № 69 - Murina Yuliya
Stolbtsovsky № 70 - Anisim Elena
Dzerzhinsky № 71 - Lobach Yuri
Molodechnensky city № 72 - Kananovich Lyudmila
Molodechnensky rural № 73 - Markevich Ivan
Vileisky № 74 - Zhibul Natalya
Logoisky № 75 - Vabishchevich Petr
Senitsky № 76 - Ulakhovich Nikolai
Zaslavsky № 77 - Kursevich Valentina
Brest region
Brestsky-Zapadny № 1 - Brich Leonid
Brestsky-Centralny № 2 - Miloshevsky Valentin
Brestsky-Vostochny № 3 - Dashko Anatoly
Brestsky-Pogranichny № 4 - Bazanov Vladimir
Baranovichsky-Zapadny № 5 - Politiko Olga
Baranovichsky-Vostochny № 6 - Yakubovich Tatiana
Baranovichsky rural № 7 - Tsuprik Leonid
Belovezhsky № 8 - Stativko Zhanna
Beryozovsky № 9 - Kachina Leonid
Dnepro-Bugsky № 10 - Dorogokupets Yuri
Ivatsevichsky № 11 - Tkachuk Anatoly
Kobrinsky № 12 - Demidovich Vasily
Luninetsky № 13 - Nevar Igor
Pinsky city № 14 - Kolb Igor
Pinsky rural № 15 - Rebkovets Ivan
Stolinsky № 16 - Bobolovich Aleksandr
Minsk
Shabanovsky № 91 - Nekhaichik Oksana
Avtozavodskoy № 92 - Kursevich Valery
Vasnetsovsky № 93 - Borodenya Valery
Svislochsky № 94 - Voronetsky Valery
Kupalovsky № 95 - Saiganova Tatiana
Chkalovsky № 96 - Klimovich Natalia
Octyabrsky № 97 - Kanopatskaya Anna
Yugo-Zapadny № 98 - Komarovsky Igor
Grushevsky № 99 - Makarina-Kibak Lyudmila
Eseninsky № 100 - Gaiduk Oksana
Sukharevsky № 101 - Starovoitova Anna
Kamennogorsky № 102 - Kubrakova Lyudmila
Dombrovsky № 103 - Misevets Vitaly
Kalvariysky № 104 - Milovanov Mikhail
Starovilensky № 105 - Dorofeeva Irina
Kolasovsky № 106 - Shevtsov Dmitry
Vostochny № 107 - Sokol Aleksei
Kalinovsky № 108 - Misko Maksim
Uruchsky № 109 - Bobrikov Sergei
Partizansky № 110 - Mychko Olga
Mogilev region
Bobruisky-Leninsky № 78 - Ryneiskaya Irina
Bobruisky-Pervomaisky № 79 - Vlasevich Vitaly
Bobruisky rural № 80 - Kononchuk Igor
Bykhovsky № 81 - Kononchuk Tatiana
Goretsky № 82 - Kolesneva Elena
Krichevsky № 83 - Marochkova Tatiana
Mogilevsky-Leninsky № 84 - Marzalyuk Igor
Mogilevsky-Centralny № 85 - Starovoitov Aleksandr
Mogilevsky-Octyabrsky № 86 - Petrashova Olga
Mogilevsky-Promyshlenny № 87 - Soloviov Petr
Mogilevsky rural № 88 - Khishchenko Anatoly
Osipovichsky № 89 - Bogdanovich Aleksandr
Shklovsky № 90 - Goborov Dmitry
Grodno region
Volkovyssky № 48 - Segodnik Aleksandr
Grodnensky-Zanemansky № 49 - Patsevich Sergei
Grodnensky-Oktyabrsky № 50 - Rusak Viktor
Grodnensky-Centralny № 51 - Kiryak Liliya
Grodnensky-Leninsky № 52 - Dolgoshei Tamara
Grodnensky rural № 53 - Litvin Sergei
Ivyevsky № 54 - Markevich Aleksandr
Lidsky № 55 - Naumovich Andrei
Dyatlovsky № 56 - Mikhnevich Valentin
Novogrudsky № 57 - Popko Olga
Slonimsky № 58 - Sopikova Alla
Smorgonsky № 59 - Kovalko Adam
Shchuchinsky № 60 - Savko Valery
Brest Vitebsk Gomel Grodno Minsk Mogilev
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
A
Adamenko Evgeny
Andreichenko Vladimir
Anisim Elena
Atroshchenko Petr
B
Barannik Vasily
Bazanov Vladimir
Bobolovich Aleksandr
Bobrikov Sergei
Bogdanovich Aleksandr
Borodenya Valery
Brich Leonid
C
Chekan Svetlana
Chekan Vasily
Chudovich Vitaly
D
Dashko Anatoly
Demidovich Vasily
Devyatovsky Vadim
Dobrynina Lyudmila
Dolgoshei Tamara
Dorofeeva Irina
Dorogokupets Yuri
Dyachenko Vyacheslav
F
Filippovich Galina
G
Gaiduk Oksana
Gaidukevich Valery
Goborov Dmitry
Gursky Dmitry
Guyvik Natalia
K
Kachina Leonid
Kananovich Lyudmila
Kanopatskaya Anna
Khishchenko Anatoly
Kiryak Liliya
Klimovich Natalia
Kolb Igor
Kolesneva Elena
Komarovsky Igor
Kononchuk Igor
Kononchuk Tatiana
Korzh Ivan
Kovalko Adam
Kralevich Irina
Krasovskaya Tamara
Kubrakova Lyudmila
Kursevich Valentina
Kursevich Valery
L
Levshunov Oleg
Litvin Sergei
Lobach Yuri
Lukashov Anatoly
M
Makarina-Kibak Lyudmila
Markevich Aleksandr
Markevich Ivan
Marochkova Tatiana
Martynov Igor
Marzalyuk Igor
Mikhnevich Valentin
Miloshevsky Valentin
Milovanov Mikhail
Mirosh Viktor
Misevets Vitaly
Misko Maksim
Murina Yuliya
Mychko Olga
N
Naumchik Alla
Naumovich Andrei
Nekhaichik Oksana
Nevar Igor
Nizhevich Lyudmila
O
Ostapyuk Elena
P
Patsevich Sergei
Petrashova Olga
Pirshtuk Boleslav
Pisanik Leonid
Politiko Olga
Popko Olga
R
Rassokha Nikolai
Razhanets Valentina
Rebkovets Ivan
Rusak Viktor
Rybak Andrei
Ryneiskaya Irina
S
Saiganova Tatiana
Savko Valery
Segodnik Aleksandr
Shchepov Vladislav
Shevtsov Dmitry
Shilov Vitaly
Sokol Aleksei
Soloviov Petr
Sopikova Alla
Starinskaya Tatiana
Starovoitov Aleksandr
Starovoitova Anna
Stativko Zhanna
T
Tkachuk Anatoly
Tsetsokho Aleksandr
Tsuprik Leonid
U
Ulakhovich Nikolai
V
Vabishchevich Petr
Vasilkov Nikolai
Vlasevich Vitaly
Voronetsky Valery
Y
Yakubovich Tatiana
Yunitsin Andrei
Z
Zablotsky Dmitry
Zanko Sergei
Zemchonok Sergei
Zhdanovich Pavel
Zhibul Natalya
The Leadership of the House of Representatives standing commission on Law standing commission on State Building, Local Government and Regulations standing commission on National Security standing commission on Economic Policy standing commission on Budget and Finance standing commission on Agricultural Policy standing commission on Environment, Natural Resources and Chernobyl Catastrophe standing commission on Human Rights, National Relations and Mass Media standing commission on Education, Culture and Science standing commission on Labour and Social Affairs standing commission on Health, Physical Culture, Family and Youth Policy standing commission on Industry, Fuel-Energy Complex, Transport and Communication standing commission on Housing Policy and Construction standing commission on International Affairs