Main
/
Structure and membership
/
Members
Members
In alphabetical order
By constituency
By commission
Adamenko Evgeny (Kalinkovichsky constituency № 41)
Ananich Lilia (Borisovsky selsky constituency № 63)
Autko Aleksandr (Grodnensky selsky constituency № 53)
Avtukhova Tatyana (Vitebsky-Chkalovsky constituency № 18)
Azarenko Vladimir (Krichevsky constituency № 83)
Bartosh Svetlana (Dnepro-Bugsky constituency № 10)
Begeba Valentina (Pinsky selsky constituency № 15)
Belokonev Oleg (Pukhovichsky constituency № 65)
Bobolovich Aleksandr (Stolinsky constituency № 16)
Brich Leonid (Brestsky-Zapadny constituency № 1)
Bychkova (Golub) Natalya (Ivatsevichsky constituency № 11)
Chernyavskaya Zhanna (Khoiniksky constituency № 47)
Danchenko Aleksandr (Gomelsky-Selmashevsky constituency № 32)
Dashko Anatoly (Brestsky-Vostochny constituency № 3)
Davydko Gennady (Vostochny constituency № 107)
Demidovich Vasily (Kobrinsky constituency № 12)
Dik Sergei (Kolasovsky constituency № 106)
Dolgoshei Tamara (Grodnensky-Leninsky constituency № 52)
Dubov Aleksandr (Sennensky constituency № 30)
Dumbadze Tengiz (Partizansky constituency № 110)
Gaiduk Oksana (Eseninsky constituency № 100)
Gaidukevich Oleg (Kalinovsky constituency № 108)
Ganchuk Andrei (Shklovsky constituency № 90)
Gatsko Vladimir (Bobruysky selsky constituency № 80)
Gordeichik Ivan (Uruchsky constituency № 109)
Gorval Svetlana (Vitebsky-Zheleznodorozhny constituency № 19)
Grankovsky Aleksandr (Avtozavodskoy constituency № 92)
Kananovich Lyudmila (Molodechnensky gorodskoy constituency № 72)
Karas Denis (Novopolotsky constituency № 24)
Khlobukin Igor (Baranovichsky-Zapadny constituency № 5)
Kiryak Liliya (Grodnensky-Tsentralny constituency № 51)
Klishevich Sergei (Oktyabrsky constituency № 97)
Kolesneva Elena (Goretsky constituency № 82)
Komarovsky Igor (Yugo-Zapadny constituency № 99)
Krachek Inna (Orshansky gorodskoy constituency № 25)
Kralevich Irina (Zhitkovichsky constituency № 39)
Kravtsov Sergei (Rogachovsky constituency № 45)
Kursevich Valentina (Zaslavsky constituency № 77)
Lagunova Galina (Shabanovsky constituency № 91)
Lenchevskaya Marina (Zapadny constituency № 102)
Levchuk Aleksandr (Pruzhansky constituency № 9)
Lyubetskaya Svetlana (Starovilensky constituency № 105)
Makarina-Kibak Lyudmila (Grushevsky constituency № 98)
Mamaiko Ivan (Stolbtsovsky constituency № 70)
Markevich Aleksandr (Ivevsky constituency № 54)
Martynov Igor (Lepelsky constituency № 23)
Marzalyuk Igor (Mogilevsky-Leninsky constituency № 84)
Maseikov Aleksandr (Mogilevsky-Promyshlenny constituency № 87)
Mashkarov Aleksandr (Gomelsky-Promishlenny constituency № 35)
Mikhalyuk Pavel (Shchuchinsky constituency № 60)
Murina Yuliya (Soligorsky selsky constituency № 69)
Nazarenko Valentina (Mozyrsky constituency № 42)
Nikolaikin Viktor (Vitebsky-Gorkovsky constituency № 17)
Nizhevich Lyudmila (Kopylsky constituency № 66)
Odintsova Svetlana (Polotsky gorodskoy constituency № 27)
Omelyanyuk Aleksandr (Pinsky gorodskoy constituency № 14)
Panasyuk Vasily (Pushkinsky constituency № 103)
Petrashova Olga (Mogilevsky-Oktyabrsky constituency № 86)
Podluzhnaya Lyudmila (Senitsky constituency № 76)
Pokonechny Pavel (Volkovyssky constituency № 48)
Polyakova Irina (Gorodoksky constituency № 21)
Popko Pavel (Baranovichsky-Vostochny constituency № 6)
Potapova Yelena (Grodnensky-Oktyabrsky constituency № 50)
Razhanets Valentina (Slutsky constituency № 67)
Ryneiskaya Irina (Bobruysky-Leninsky constituency № 78)
Saiganova Tatiana (Kupalovsky constituency № 95)
Sarakach Aleksandr (Dzerzhinsky constituency № 71)
Savinykh Andrei (Chkalovsky constituency № 96)
Semenchuk Oleg (Molodechnensky selsky constituency № 73)
Semenyako Valentin (Slonimsky constituency № 58)
Shevchuk Nikolai (Polotsky selsky constituency № 28)
Shipulo Aleksandr (Borisovsky gorodskoy constituency № 62)
Shirokaya Vera (Bobruysky-Pervomaysky constituency № 79)
Shkrob Marina (Vasnetsovsky constituency № 93)
Shutova Svetlana (Osipovichsky constituency № 89)
Silchenok Pavel (Postavsky constituency № 29)
Sinyak Vladimir (Nemansky constituency № 56)
Starovoitova Anna (Kamennogorsky constituency № 101)
Stativko Zhanna (Belovezhsky constituency № 8)
Stelmashok Sergei (Rechitsky constituency № 44)
Strelchenok Valery (Zhodinsky constituency № 64)
Strunevsky Andrei (Soligorsky gorodskoy constituency № 68)
Supranovich Irina (Vileysky constituency № 74)
Svillo Viktor (Smorgonsky constituency № 59)
Syrankov Sergei (Bykhovsky constituency № 81)
Tarasenko Natalya (Mogilevsky selsky constituency № 88)
Tavtyn Igor (Svetlogorsky constituency № 46)
Vabishchevich Petr (Logoysky constituency № 75)
Vasilevich Maria (Kalvariysky constituency № 104)
Vasilkov Nikolai (Buda-Koshelevsky constituency № 38)
Vasko Marina (Brestsky-Tsentralny constituency № 2)
Vasyukov Vitaly (Orshansky-Dneprovsky constituency № 26)
Volkov Igor (Zhlobinsky constituency № 40)
Voronetsky Valery (Svislochsky constituency № 94)
Zavalei Igor (Gomelsky selsky constituency № 37)
Zaytsev Yevgeny (Brestsky-Pogranichny constituency № 4)
Zdorikova Lyudmila (Mogilevsky-Tsentralny constituency № 85)
Zholnerchik Lyudmila (Baranovichsky selsky constituency № 7)
Zlotnikov Andrei (Gomelsky-Centralny constituency № 33)
Term of office:
06 December 2019
-
07 March 2023