Main / Activities / International activities / Inter-parliamentary Сommission and Working Groups of the National Assembly of the Republic of Belarus on Cooperation with Parliaments of Foreign States

Inter-parliamentary Сommission and Working Groups of the National Assembly of the Republic of Belarus on Cooperation with Parliaments of Foreign States

Working Group of the National Assembly of the Republic of Belarus on Cooperation with the Parliament of the Swiss ConfederationWorking Group of the National Assembly of the Republic of Belarus on Cooperation with the Parliament of the Swiss Confederation

Orda Mikhail - Member of the Standing Commission of the Council of the Republic on International Affairs and National Security (Head of the working group)
Ulakhovich Nikolai - Member of the Standing Commission on Environment, Natural Resources and Chernobyl Catastrophe (Deputy Head of the working group)
Akulovich Irina - Member of the Standing Commission of the Council of the Republic on Law and State Building
Aldanov Nikolay - Member of the Standing Commission of the Council of the Republic on Education, Science, Culture and Social Development
Anyukhovsky Anatoly - Member of the Standing Commission of the Council of the Republic on International Affairs and National Security
Atroshchenko Petr - Member of the Standing Commission on National Security
Bodak Alla - Chairperson of the Standing Commission of the Council of the Republic on Law and State Building
Chaichitc Viktor - Deputy Chairperson of the Standing Commission of the Council of the Republic on Law and State Building
Derkach Yury - Member of the Standing Commission of the Council of the Republic on Education, Science, Culture and Social Development
Dulova Yekaterina - Member of the Standing Commission of the Council of the Republic on Education, Science, Culture and Social Development
Dvorak Grigory - Member of the Standing Commission of the Council of the Republic on Law and State Building
Kovalkova Oksana - Member of the Standing Commission of the Council of the Republic on Education, Science, Culture and Social Development
Levchenko Olga - Member of the Standing Commission of the Council of the Republic on Education, Science, Culture and Social Development
Markevich Aleksandr - Deputy Chairperson of the Standing Commission on Law
Marochkova Tatiana - Member of the Standing Commission on State Building, Local Government and Regulations
Pantyukhov Vladimir - Chairperson of the Standing Commission of the Council of the Republic on Economy, Budget and Finance
Pantyukhova Yelena - Member of the Standing Commission of the Council of the Republic on Regional Policy and Local Government
Ryneiskaya Irina - Deputy Chairperson of the Standing Commission on Education, Culture and Science
Savko Valery - Deputy Chairperson of the Standing Commission on Human Rights, National Relations and Mass Media
Shchastny Anatoly - Member of the Standing Commission of the Council of the Republic on Law and State Building
Shershen Petr - Member of the Standing Commission of the Council of the Republic on International Affairs and National Security
Shishko Aleksandr - Member of the Standing Commission of the Council of the Republic on International Affairs and National Security
Sirenko Viktor - Deputy Chairperson of the Standing Commission of the Council of the Republic on Education, Science, Culture and Social Development
Skomoroshko Romaniya - Member of the Standing Commission of the Council of the Republic on Law and State Building
Snezhitcky Viktor - Member of the Standing Commission of the Council of the Republic on Education, Science, Culture and Social Development
Vilchuk Konstantin - Member of the Standing Commission of the Council of the Republic on Education, Science, Culture and Social Development
Zhuk Igor - Deputy Chairperson of the Standing Commission of the Council of the Republic on Regional Policy and Local Government
Back to list
News